Перейти до головного змісту

Робота вчителів початкових класів з дітьми із особливими освітніми потребами EdEra-SmartOsvita

 • Безкоштовний курс
 • 6 модулів по два тижні
 • 30+ лекцій

Інформація про курс

ГО «Смарт освіта» і EdEra створили курс «Робота вчителя початкових класів із дітьми з особливими освітніми потребами».

Усі школи України навчають дітей з особливими освітніми потребами. За допомогою цього курсу вчителі/-ки початкових класів можуть опанувати теоретичні і практичні знання для роботи в інклюзивному класі.

Для кого цей курс:

Вчителі/-ки початкових класів

Шкільні адміністрації

Батьки дітей з особливими освітніми потребами

Будь-хто, хто хоче розібратися з темою інклюзії

Програма курсу

 • Модуль 1. Філософія інклюзії. Частина 1.
 • Одна лекція та модульні завдання
 • Модуль 2. Організація інклюзивної освіти в Україні. Частина 1.
 • Чотири лекції та модульні завдання
 • Модуль 3. Робота вчителя з батьками.
 • Одна лекція та модульні завдання
 • Модуль 4. Методи роботи з дітьми. Частина 1.
 • Вісім лекцій та модульні завдання
 • Модуль 5. Організація інклюзивної освіти. Філософія інклюзії. Частини 2.
 • Дві лекції та модульні завдання
 • Модуль 6. Методи роботи з дітьми. Частина 2.
 • П'ять лекцій та модульні завдання

Онлайн-курс у цифрах

 • 6 модулів по два тижні

Дата початку навчання

 • 28/04/2018

Сертифікат (30 годин)

 • Видається безкоштовно

Що на вас чекає?

Лектори/ки — практики, які мають досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзії і поза нею. Повний список авторів/-ок курсу можна знайти за посиланням .

Навчальні відео до 10 хвилин. В них — теоретичний та практичний матеріал, а також зрозумілі візуалізації для кращого розуміння та засвоєння інформації.

Додаткові матеріали — глосарій та інтерактивне видання для дітей.

Часті запитання

Щоб побачити відповідь – натисніть на "+"

 • 1. Чи є цей курс обов’язковим для вчителів/-ок початкових класів? Цей курс не є обов’язковим. Проте ми радимо його пройти, якщо ви працюватимете в інклюзивному класі. Він допоможе краще зрозуміти процес навчання, забезпечить корисними матеріалами для роботи і надасть відповіді на складні запитання. Також, завдяки спілкуванню на форумі з модераторами/-ками та іншими учасниками/-цями курсу, ви зможете отримати ще більше інформації.
 • 2. Чи йдеться в курсі про нозології / як лікувати дитину? Ні. Під час створення інлюзивного класу, спеціалісти/-ки інклюзивно-ресурсного центру визначатимуть особливі освітні потреби дитини, а не нозології. Тож, у курсі йдеться саме про них. Учителю/-ці не потрібно знати, як лікувати дитину, адже він/вона — не лікар/-ка. Вчитель/-ка має розуміти, як забезпечити ефективне навчання відповідно до освітніх потреб дитини.
 • 3. Як довго можна проходити курс? Курс можна проходити стільки часу, скільки вам потрібно. Реєстрація на нього буде відкритою постійно.
 • 4. Як зареєструватися на курс? Реєстрація доступна цілодобово! Для реєстрації на курс необхідно бути зареєстрованим на сайті EdEra. Якщо Ви не зареєстровані на сайті EdEra, необхідно заповнити реєстраційну форму й створити обліковий запис.УВАГА! Для реєстрації на сайті необхідно мати особисту електронну пошту. Якщо у Вас її ще немає, обов’язково створіть пошту перед реєстрацією. НЕ реєструйтеся на сайті, використовуючи електронні скриньки з російськими доменами (закінчуються на .ru). Ці сервіси заборонені в Україні.
   
  Щоб записатися на курс, натисніть кнопку «Записатися на курс», що зверху на цій сторінці. Уважно заповніть всі поля реєстраційної форми, особливо e-mail (електронна пошта). Вона має бути написана англійською мовою, без пробілів, наприклад: ivanov@gmail.com. Вчитель має бути зареєстрованим/-ою на сайті через персональну електронну пошту, а НЕ через пошту школи. У рядку «Ім'я для форумів» напишіть Ваше ім'я та прізвище: англійською мовою, без пробілів, через нижнє підкреслення ( _ ). Наприклад, ivan_ivanov. Пароль має складатися не менше ніж з 8 символів (англійською мовою) та цифр. Заповнивши всі поля натисніть на «Створити обліковий запис». Опісля вам прийде лист на пошту з посиланням на активацію вашого профілю на сайті. Курс має відображатися у вашому персональному кабінеті за посиланням: https://courses.ed-era.com/dashboard, що свідчить про УСПІШНУ реєстрацію!
   
  Якщо ви вже зареєстровані на сайті EdEra, реєстраційну форму заповнювати не потрібно! Натомість натисніть на кнопку «Вхід», введіть електронну пошту й пароль, знову натисніть на кнопку «Вхід». Далі вже оберіть та перейтідь до обраного онлайн-курсу. Курс має відображатися у вашому персональному кабінеті за посиланням: https://courses.ed-era.com/dashboard, що свідчить про УСПІШНУ реєстрацію!
   
  Як переконатися в тому, що Ви зареєструвалися на курс, читайте в пункті 3.
 • 5. Я директор/-ка (вчитель/-ка) і хочу створити один обліковий запис для всіх своїх колег/-жанок. Так можна? Ні. Якщо ви так зробите, ваші колеги/-жанки не отримають персональний сертифікат за проходження матеріалів курсу. Єдина можливість навчатися та отримати сертифікат — кожному/-ій мати власний обліковий запис. Тому вчитель/-ка має бути зареєстрований/-ою на сайті через персональну електронну пошту.
 • 6. На мою електронну пошту не приходить лист про активацію облікового запису. Що робити? Під час реєстрації на вашу електронну пошту (e-mail) має прийти лист з підтвердженням реєстрації на сайті. Це займає кілька хвилин. Якщо ж лист не надійшов, перевірте папку «Спам» на вашій електронній пошті. Ось як приблизно виглядає лист про активацію облікового запису:
   
  Вітаємо на EdEra!
  Дякуємо за реєстрацію на нашій платформі
  Щоб активувати свій обліковий запис, будь ласка, натисніть на посилання нижче (ви також можете скопіювати та вставити посилання в адресний рядок вашого браузера).
  https://courses.ed-era.com/activate/5b1e6ad667db4823483a61a5720f66
  Якщо ви не створювали обліковий запис, не потрібно нічого робити - ви більше не будете отримувати від нас листів.
  БУДЬ ЛАСКА, НЕ ВІДПОВІДАЙТЕ НА ЦЕЙ ЛИСТ! З будь-яких додаткових питань звертайтеся на info@ed-era.com.
  З повагою, команда EdEra.

  Більше ніяких листів підтвердження не буває! Тож якщо ви отримали цей лист і натиснули на посилання, не потрібно очікувати більше ніяких підтверджень.
  Якщо листа немає, напишіть нам на info@ed-era.com і обов’язково вкажіть адресу електронної пошти, з якої Ви реєструвалися.
  Не відповідайте на цей лист! Цей лист надсилається системою автоматично. Ніхто не перевіряє відповіді на цей лист. Якщо у вас є питання, адресуйте їх на info@ed-era.com (але спочатку уважно передивіться запитання цієї секції).
 • 7. Як перевірити, чи я зареєструвався/зареєструвалася на курс? Зауважуємо! На пошту не приходить підтвердження реєстрації на курс!
   
  Звертаємо увагу, що на електронну пошту НЕ приходить підтвердження реєстрації на курсі! Щоб перевірити, чи Ви зареєстровані, потрібно увійти до свого облікового запису. Курс має відображатися у вашому персональному кабінеті за посиланням: https://courses.ed-era.com/dashboard, що свідчить про УСПІШНУ реєстрацію! Праворуч від назви курсу є кнопка «Переглянути курс» – натиснувши на неї, Ви потрапите на платформу, де й відбуватиметься навчання.
   
  Якщо курсу для вчителів у кабінеті немає, то перейдіть за посиланням за посиланням: https://ed-era.com/inclusion-teachers й натисніть на «Записатися на курс». Так курс з’явиться у Вашому кабінеті.
 • 8. Мій акаунт (обліковий запис) тимчасово заблоковано. Чому? Що мені робити? Якщо акаунт тимчасово заблоковано, то була здійснена певна кількість невдалих спроб входу (наприклад, якщо Ви забули свій пароль). У таких випадках акаунт автоматично блокується на 20 хвилин. Треба просто зачекати 20 хвилин і повторно увійти. Якщо увійти не вдається, тому що Ви забули пароль, слід натиснути на посилання «Забули пароль?» нижче під полем паролю та створити новий пароль.
 • 9. У який час проходить навчання? Усі навчальні матеріали публікуються на платформі EdEra та доступні 24/7 (цілодобово). Це означає, що необов’язково починати навчання саме в час відкриття матеріалів. Навчатися можна у будь-який зручний для Вас час.
 • 10. Я не встиг/встигла пройти модуль/виконати завдання/інше. Що робити? Усі матеріали курсу, включно із завданнями, доступні на платформі 24/7 (цілодобово). Публікація матеріалів нового модулю НЕ ОЗНАЧАЄ закриття попереднього. Тому проходити модулі та виконувати завдання можна в будь-який зручний для Вас час.
 • 11. Що я отримаю після завершення курсу? Після закінчення навчання Ви отримаєте безкоштовний електронний сертифікат. Сертифікат отримують слухачі/-ки, які до закінчення навчання набрали 60 та більше відсотків (балів). Зверніть увагу, що саме виконання тестових завдань впливає на фінальний результат, необхідний для отримання сертифікату.
  Сертифікат створюється автоматично щонеділі й з’явиться у Вашому персональному кабінеті за посиланням https://courses.ed-era.com/dashboard. Якщо Ви не отримали свій сертифікат у неділю після завершення Вами курсу, напишіть нам на info@ed-era.com.
 • 12. Чи вказуються години в сертифікаті? Так, у сертифікаті вказуватиметься, що курс розрахований на 30 годин. >
 • 13. Чи впливають публікації на форумі («Обговорення») на мій прогрес? Ні. Участь в обговоренні не оцінюється та не впливає на фінальний результат. На форумі ви можете знайомитися та спілкуватися з колегами/-жанками, брати участь у дискусіях, ставити запитання викладачам/-кам й експертам/-кам курсу, а також адміністрації платформи.
 • 14. Коли курс завершиться, матеріали ще будуть доступні? Так, усі навчальні матеріали – відео, додаткові матеріали, завдання – зберігаються на платформі та залишаються доступними в будь-який час.
 • 15. У мене виникли запитання, відповідь на які я не знайшов/знайшла. Будь-які додаткові запитання стосовно курсу чи платформи надсилайте, будь ласка, на електронну адресу info@ed-era.com.

Організації-розробники

За підтримки

Особлива подяка

Цей курс представлений ГО «Смарт освіта» в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерiв i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Перевірка дійсності сертифікатів

Зареєструватися на курс