Перейти до головного змісту

Протидія торгівлі людьми в Україні EdEra_OSCE

  • Безкоштовний курс
  • 4 модулів
  • 12 відеолекцій

Дистанційний курс «Протидія торгівлі людьми в Україні» містить концептуальні положення щодо попередження та протидії торгівлі людьми в Україні та методологічні засади здійснення превентивної роботи у закладах загальної середньої освіти.

Значна увага приділяється Національному механізмові взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема ролі й межам повноважень працівників закладів освіти щодо виявлення та реабілітації осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Програма

  • Модуль 1 – Поняття «торгівля людьми»: масштаби, основні причини та наслідки 1.1 Визначення поняття «торгівля людьми», масштаби та групи ризику.
     
    1.2. Причини та наслідки потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
     
    1.3. Етапи та форми торгівлі людьми.
     
    1.4. Нормативно-правова база з питань протидії торгівлі людьми.
  • Модуль 2 – Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми 2.1. Визначення Національного механізму взаємодії субʼєктів, процедура встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
     
    2.2 Роль, місце й повноваження закладу освіти в системі надання комплексної допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми.
  • Модуль 3 – Виявлення постраждалих та особливості роботи з дітьми, які постраждали від торгівлі людьми 3.1 Виявлення постраждалих від торгівлі людьми, основні індикатори.
     
    3.2 Особливості проведення первинного опитування (інтерв’ю) дитини, яка ймовірно постраждала від торгівлі людьми.
     
    3.3 Основні потреби та проблеми постраждалих від торгівлі людьми.
     
    3.4 Моральні принципи та етичні засади роботи з постраждалими від торгівлі людьми.
     
    3.5 Особливості роботи з дітьми, які постраждали від торгівлі людьми.
  • Модуль 4 – Методичні основи організації роботи щодо попередження торгівлі людьми 4.1 Тренінгові технології проведення занять з протидії торгівлі людьми.
     
    4.2 Альтернативні методи проведення занять щодо протидії торгівлі людьми.

Доступ до курсу

  • Завжди відкритий

Сертифікат

  • Видається безкоштовно

Часті запитання

Щоб побачити відповідь – натисніть на "+"

  • 1. Чи є цей курс обов’язковим для вчителів/вчительок початкових класів? Цей курс не є обов’язковим. Проте ми радимо його пройти, курс містить концептуальні положення щодо попередження та протидії торгівлі людьми в Україні та методологічні засади здійснення превентивної роботи у закладах загальної середньої освіти.
  • 2. У який час проходить навчання? Усі навчальні матеріали публікуються на платформі EdEra та доступні 24/7 (цілодобово). Це означає, що необов’язково починати навчання саме в час відкриття матеріалів. Навчатися можна у будь-який зручний для Вас час.
  • 3. Як довго можна проходити курс? Курс можна проходити стільки часу, скільки вам потрібно. Реєстрація на нього буде відкритою постійно.
  • 4. Як зареєструватися на курс? Реєстрація доступна цілодобово! Для реєстрації на курс необхідно бути зареєстрованим на сайті EdEra. Якщо Ви не зареєстровані на сайті EdEra, необхідно заповнити реєстраційну форму й створити обліковий запис.УВАГА! Для реєстрації на сайті необхідно мати особисту електронну пошту. Якщо у Вас її ще немає, обов’язково створіть пошту перед реєстрацією. НЕ реєструйтеся на сайті, використовуючи електронні скриньки з російськими доменами (закінчуються на .ru). Ці сервіси заборонені в Україні.
     
    Щоб записатися на курс, натисніть кнопку «Записатися на курс», що зверху на цій сторінці. Уважно заповніть всі поля реєстраційної форми, особливо e-mail (електронна пошта). Вона має бути написана англійською мовою, без пробілів, наприклад: ivanov@gmail.com. Вчитель має бути зареєстрований на сайті через персональну електронну пошту, а НЕ через пошту школи. У рядку «Ім'я для форумів» напишіть Ваше ім'я та прізвище: англійською мовою, без пробілів, через нижнє підкреслення ( _ ). Наприклад, ivan_ivanov. Пароль має складатися не менше ніж з 8 символів (англійською мовою) та цифр. Заповнивши всі поля натисніть на «Створити обліковий запис». Опісля вам прийде лист на пошту з посиланням на активацію вашого профілю на сайті. Курс має відображатися у вашому персональному кабінеті за посиланням: https://courses.ed-era.com/dashboard, що свідчить про УСПІШНУ реєстрацію!
     
    Якщо ви вже зареєстровані на сайті EdEra, реєстраційну форму заповнювати не потрібно! Натомість натисніть на кнопку «Вхід», введіть електронну пошту й пароль, знову натисніть на кнопку «Вхід». Далі вже оберіть та перейтідь до обраного онлайн-курсу. Курс має відображатися у вашому персональному кабінеті за посиланням: https://courses.ed-era.com/dashboard, що свідчить про УСПІШНУ реєстрацію!
     
    Як переконатися в тому, що Ви зареєструвалися на курс, читайте в пункті 3.
  • 5. Я директор(-ка)/вчитель(-ка) і хочу створити один обліковий запис для всіх своїх колег. Так можна? Ні. Якщо Ви так зробите, ваші колеги не отримають персоналізований сертифікат за проходження матеріалів курсу. Єдина можливість навчатися та отримати сертифікат – кожному мати власний обліковий запис. Тому вчитель має бути зареєстрований на сайті через персональну електронну пошту.
  • 6. На мою електронну пошту не приходить лист про активацію облікового запису. Що робити? Під час реєстрації на вашу електронну пошту (e-mail) має прийти лист з підтвердженням реєстрації на сайті. Це займає кілька хвилин. Якщо ж лист не надійшов, перевірте папку «Спам» на вашій електронній пошті. Ось як приблизно виглядає лист про активацію облікового запису:
     
    Вітаємо на EdEra!
    Дякуємо за реєстрацію на нашій платформі
    Щоб активувати свій обліковий запис, будь ласка, натисніть на посилання нижче (ви також можете скопіювати та вставити посилання в адресний рядок вашого браузера).
    https://courses.ed-era.com/activate/5b1e6ad667db4823483a61a5720f66
    Якщо ви не створювали обліковий запис, не потрібно нічого робити - ви більше не будете отримувати від нас листів.
    БУДЬ ЛАСКА, НЕ ВІДПОВІДАЙТЕ НА ЦЕЙ ЛИСТ! З будь-яких додаткових питань звертайтеся на info@ed-era.com.
    З повагою, команда EdEra.

    Більше ніяких листів підтвердження не буває! Тож якщо ви отримали цей лист і натиснули на посилання, не потрібно очікувати більше ніяких підтверджень.
    Якщо листа немає, напишіть нам на info@ed-era.com і обов’язково вкажіть адресу електронної пошти, з якої Ви реєструвалися.
    Не відповідайте на цей лист! Цей лист надсилається системою автоматично. Ніхто не перевіряє відповіді на цей лист. Якщо у вас є питання, адресуйте їх на connect@ed-era.com (але спочатку уважно передивіться запитання цієї секції).
  • 7. Як перевірити, чи я зареєструвався/зареєструвалася на курс? Зауважуємо! На пошту не приходить підтвердження реєстрації на курс!
     
    Звертаємо увагу, що на електронну пошту НЕ приходить підтвердження реєстрації на курсі! Щоб перевірити, чи Ви зареєстровані, потрібно увійти до свого облікового запису. Курс має відображатися у вашому персональному кабінеті за посиланням: https://courses.ed-era.com/dashboard, що свідчить про УСПІШНУ реєстрацію! Праворуч від назви курсу є кнопка «Переглянути курс» – натиснувши на неї, Ви потрапите на платформу, де й відбуватиметься навчання.
     
    Якщо курсу у кабінеті немає, то перейдіть за посиланням за посиланням: https://ed-era.com/st-course й натисніть на «Записатися на курс». Так курс з’явиться у Вашому кабінеті.
  • 8. Мій акаунт (обліковий запис) тимчасово заблоковано. Чому? Що мені робити? Якщо акаунт тимчасово заблоковано, то була здійснена певна кількість невдалих спроб входу (наприклад, якщо Ви забули свій пароль). У таких випадках акаунт автоматично блокується на 20 хвилин. Треба просто зачекати 20 хвилин і повторно увійти. Якщо увійти не вдається, тому що Ви забули пароль, слід натиснути на посилання «Забули пароль?» нижче під полем паролю та створити новий пароль.
  • 9. Я не встиг/встигла пройти модуль/виконати завдання/інше. Що робити? Усі матеріали курсу, включно із завданнями, доступні на платформі 24/7 (цілодобово). Публікація матеріалів нового модулю НЕ ОЗНАЧАЄ закриття попереднього. Тому проходити модулі та виконувати завдання можна в будь-який зручний для Вас час.
  • 10. Що я отримаю після завершення курсу? Після закінчення навчання Ви отримаєте безкоштовний електронний сертифікат. Сертифікат отримують слухачі, які до закінчення навчання набрали 60 та більше відсотків (балів). Зверніть увагу, що саме виконання тестових завдань впливає на фінальний результат, необхідний для отримання сертифікату.
    Сертифікат створюється автоматично щонеділі й з’явиться у Вашому персональному кабінеті за посиланням https://courses.ed-era.com/dashboard. Якщо Ви не отримали свій сертифікат у неділю після завершення Вами курсу, напишіть нам на connect@ed-era.com.
  • 11. Чи впливають публікації на форумі («Обговорення») на мій прогрес? Ні. Участь в обговоренні не оцінюється та не впливає на фінальний результат. На форумі Ви можете знайомитися та спілкуватися з колегами, брати участь у дискусіях, ставити запитання викладачам й експертам курсу, а також адміністрації платформи.
  • 12. Коли курс завершиться, матеріали ще будуть доступні? Так, усі навчальні матеріали – відео, додаткові матеріали, завдання – зберігаються на платформі та залишаються доступними в будь-який час.
  • 13. У мене виникли запитання, відповідь на які я не знайшов/знайшла. Будь-які додаткові запитання стосовно курсу чи платформи надсилайте, будь ласка, на електронну адресу connect@ed-era.com.

Експерти курсу

Олена Косьмій

Національний експерт ОБСЄ з питань протидії торгівлі людьми. Завідувач сектору вчительської професійної майстерності та авторського педагогічного новаторства відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат політичних наук, доцент.


Геннадій Мустафаєв

З 2007 - психотерапевт Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва. Розробка та ведення програми направленої на роботу з агресорами. Вивчення міжнародного досвіду (французький проект Twinning як експерт, ізраїльський - робота з агресорами, швейцарський – вивчення нових технологій втручання в ситуацію).

Ведення групи самодопомоги з жертвами насильства, груп співзалежних, групових тренінгів, семінарів, лекцій. Написання методичних рекомендацій для роботи з цільовою групою. Індивідуальна психотерапія, психокорекція. Проведення медіацій.


Олександр Кочерга

Кандидат психологічних наук, доцент, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. Тренер програми «Читання і письмо для розвитку критичного мислення».


Висловлюємо подяку пані Ельвірі Мручковській, Голові громадської організації «Сучасник плюс» та пані Ніні Пахом’юк, Голові громадської організації «Волинські перспективи», які надали свою експертну підтримку і долучились до розроблення даного курсу.

Організації-розробники

За підтримки

Зареєструватися на курс