Перейти до головного змісту
  • Безкоштовний курс
  • 4 модулі – модуля щотижня
  • 10+ лекцій

Детальна інформація

Про що цей курс?

Про те, що таке «енергетика», з чого вона складається і як вона пов’язана з іншими секторами економіки.

Ви дізнаєтесь про законодавчі рамки в яких працюють різні енергетичні ринки та поговоримо про перспективи реформ у даній сфері. Теоретична частина курсу буде доповнена практичною компонентою, зокрема, в рамках курсу учасники дізнаються де брати і як використовувати дані та статистичну інформацію про українську енергетику.


Для кого цей курс?

Для тих, кому цікава енергетична сфера, а також всім, хто давно планував у ній розібратися.


Що я дізнаюсь протягом курсу?

• Як влаштована енергетика та як сформовано енергетичний ринок в Україні;
• Законодавчі бази цієї сфери;
• Перспективи енергетичної реформи в країні;
• Про практичні інструменти для подальшого аналізу енергетичного ринку;
• Про справжніх експертів в енергетичній сфері в Україні.

Доступ до курсу

  • матеріали відкриті 24/7

Дата початку навчання

  • лютий 2019

Сертифікат (10 годин)

  • Видається безкоштовно

Промо відео курсу

Програма курсу

Щоб побачити відповідь, натисніть на "+"

  • Модуль 1. ЕнергетикА від Е до А: просто про складне • Вступ: все, ви що давно хотіли знати про ЦЕ
    • Технології в енергетиці: від сучасного до майбутнього
    • Економічний погляд на енергетичний сектор
    • Енергетика та екологія: взаємовплив чи співзалежність?
  • Модуль 2. Енергетика в Україні • Коротка історія енергетики
    • Державне регулювання: що це та навіщо?
    • Зрада та перемога: огляд реформи сектору
  • Модуль 3. Енергія і де вона береться: огляд ринків • Ринок газу
    • Ринок електроенергії
    • Ринок теплопостачання
    • Ринок нафтопродуктів
  • Модуль 4. Енергетична прозорість • Від шахти до батареї і назад: чому потрібна прозорість сектору?
    • Робота з даними та актуальні джерела інформації
    • Практикум: енергетичний інструментарій

Експерти курсу

Олексій Оржель

Олексій Оржель

Керівник енергетичного сектору Офісу ефективного регулювання (BRDO, Україна), голова Української Асоціації Відновлюваної Енергетики. Випускник Інституту енергозбереження та енергоменеджменту "Національного технічного університету України "КПІ", за фахом енергетичний менеджмент. Автор наукових праць та співавтор низки українських законопроектів в енергетичній сфері.

Світлана Голікова

Світлана Голікова

Експертка з правових, регуляторних та законодавчих питань в енергетичному секторі більше 20 років. маю більш ніж 18 років досвіду в галузі досліджень, комплексного аналізу та розробки правової бази для енергетичного ринку, енергетичного регулювання, законодавства з енергоефективності. Сертифікваний спеціаліст, акредитована як експерт Комітету ПЕК Верховної Ради України. Член ГО «Енергетична асоціація України» Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1999 р).

Юлія Усенко

Юлія Усенко

Співзасновниця та голова Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку. Енергетик за фахом з понад 15-річним досвідом в енергетичній сфері. Головний експерт з енергетичного сектора Реанімаційного пакету Реформ.

Геннадій Рябцев

Геннадій Рябцев

Фахівець з аналізу політики та стратегічного планування, доктор наук з державного управління, кандидат технічних наук, професор. Працює на стику управління, економіки та енергетики. Наукові розвідки сфокусовані на виробленні державної політики, гарантуванні енергетичної безпеки, дослідженні енергетичних ринків, освоєнні вуглеводневих родовищ, переробленні нафти та експлуатації палива, зокрема з біологічними добавками. Автор 18 книг і 42 патентів.

Микола Каденський

Микола Каденський

координатор реалізації міжнародних проектів та програм ДП «НАЕК «Енергоатом». Закінчив аспірантуру з енергетичних систем і комплексів. Був радником українського стартапу Ecoisme. Має досвід роботи у міжнародних проектах з Китаєм, Японією, США, Бельгією, Польщею.

Олександр Рогозін

Олександр Рогозін

Віце-Президент Всеукраїнської громадської спілки “Перша енергетична Асоціація України”. Кандидат технічних наук. Понад 35 років працює у сфері електроенергетики. Обіймав посади Голови та члена Національної комісії регулювання електроенергетики України (НКРЕ), директора ДП «Енергоринок»,віце-президента НАК «Енергетична компанія України». Також був помiчником-консультантом голови Комiтету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної полiтики та ядерної безпеки, радником Вiце-прем'єр-мiнiстра України. Автор наукових праць та ряду законопроектів.

Роман Ніцович

Роман Ніцович

Керівник проектів та програм DiXi Group, займається аналізом української та європейської енергетичної політики, проводить консультації в залученні інвестицій, просування реформ, спрямованих на посилення прозорості та ефективності енергетичних ринків України. Випускник Національного університету "Києво-Могилянська академія" та Єнського університету ім. Фрідріха Шіллера (Німеччина) за фахом політологія. Співзасновник DiXi Group у 2008 році, до того працював журналістом-фрілансером та громадським активістом, а також політичним аналітиком. Стояв біля витоків сайту "Українська енергетика", тривалий час був його редактором.

Олександр Дячук

Олександр Дячук

Кандидат технічних наук, провідний науковий співробітник, сектор прогнозування розвитку паливно-енергетичного комплексу відділу секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків, Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України". Автор понад 90 наукових публікацій. Один з авторів та розробників енергетичної моделі TIMES-Ukraine. Стипендіат Премії НАН України (2012–2014 рр.) та Президента України (2016-2018 рр.) для молодих вчених.

Роман Подолець

Роман Подолець

Кандидат економічних наук, зав. сектору прогнозування розвитку ПЕК Інституту економіки та прогнозування НАН України.
Наукова діяльність пов’язана із дослідженням структурно-інституційних трансформацій енергетичних ринків, інтеграційних факторів їхньої конвергенції, моделюванням, прогнозуванням та стратегічним плануванням розвитку енергетики. Експерт з енергетичних питань багатьох міжнародних дослідницьких програм та проектів технічної допомоги за підтримки ЄЕК ООН, ЄС, Енергетичного співтовариства, ЄБРР та інших організацій.

Ольга Свириденко

Ольга Свириденко

Проектний менеджер Офісу реформ Кабінету Міністрів України з січня 2017 року. Загалом понад 15 років досвіду роботи в проектному та операційному менеджменті у різноманітних сферах бізнесу та державного управління, у т.ч. у міжнаціональних проектах. У минулому менеджер проектів у сфері природних ресурсів, зокрема нафта і газ в інвестиційно-консалтинговій групи EastOne. Ольга здобула ступінь МВА в Міжнародному інституті менеджменту «МІМ-Київ» та закінчила Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили навчально-наукового комплексу «Києво-Могилянська академія» зі спеціальності "Політологія". Стажувалася в Tepper School of Business, USA (2009).

Георг Цахман

Георг Цахман

Співробітник брюссельського аналітичного центру Bruegel і член Німецької консультативної групи в Україні. Він також є членом Консультативної групи Німеччини в Україні та Німецької економічної групи в Білорусі та Молдові. До цього він працював в Міністерстві фінансів Німеччини та Німецькому інституті економічних досліджень в Берліні. Він працював над європейською системою торгівлі викидами, над європейським ринком електроенергії та європейською політикою поновлюваних джерел енергії.

Святослав Павлюк

Святослав Павлюк

Керівник Асоціації Енергоефективні Міста України, експерт Реанімаційного Пакету Реформ та член Несторівської групи. Має досвід роботи в неприбутковому та комерційному секторах, консультування урядових установ у сферах енергоефективності, реформи державного управління, інтеграції з ЄС.
У 2014 році Святослав виступав керівником групи, що розробляла стратегію реформування сектору комунального господарства для України з офісом віце-прем'єр-міністра Гройсмана на той час.

Виконання цього онлайн-курсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, викладені в цьому виданні, є виключною відповідальністю DiXi Group і за жодних обставин не можуть розглядатися як такі, що відображають позицію USAID чи Уряду США.

Зареєструватися на курс